-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kujdesej për 421 rrënjë kanabis, shqiptar: Ndihem i penduar, nuk do e bëjmë më

Kryesoret

Pjerin Prenga, i cili kishte emigruar drejt Anglisë për tu kujdesur për një shtëpi bari atje, ka dal ditën e sotme para trupit gjykues.

Prenga u kap në 2019 brenda serës me 421 rrënjë kanabis, të cilat kapnin vlerën e 358,000 £. Përpara gjykatës ai ka shprehur pendesën se tij, dhe se nuk do ta kryente më një veprim të tillë.

Gjykata ka vendosur ta lërë të lirë, pasi ka kuptuar se ai ka pasur presion të vazhdueshëm nga trafikantët e mëdhenj.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit