-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Hakerat godasin Maqedoninë e Veriut

Kryesoret

Pas Shqipërisë, Kosovës e Malit të Zi, hakerat kanë goditur edhe Maqedoninë e Veriut. Mësohet se faqja e internetit të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës në Maqedoninë e Veriut është sulmuar nga hacker-ët grekë këtë pasdite.

Kjo faqe momentalisht është jashtë funksionit, duke mos ofruar asnjë shërbim, mesazhit të hacker-ëve grekë.

Institucioni në fjalë ende nuk ka asnjë reagim lidhur me sulmin në fjalë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit