-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Infantino vjen në Tiranë, Rama e pret në zyrë

Kryesoret

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino sot po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri. Ai është takuar me drejtuesit e FSHF-së dhe anëtarët e komunitetit të futbollit shqiptar.

Më pas i shoqëruar nga Armand Duka, Gianni Infantino ka shkuar në Kryeministri ku janë pritur nga Edi Rama. Në qendër të bisedës ka qenë mbështetja për sportin.

Vizita në Tiranë e shefit të qeverisë botërore të futbollit përkon me festimet për 90-vjetorin e anëtarësimit të FSHF-së në FIFA.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit