-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Maqedonia e Veriun në krizë për elektricitet, Kovaçevski prezanton masat e reja

Kryesoret

Ditën e djeshme kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka mbajtur një konferencën për media, ku ka treguar se cilat masa i ka marrë Qeveria e maqedonase për sigurimin e energjisë termike për qytetin e Shkupit dhe sigurimin e energjisë elektrike në vend.

“Mbi 60 mijë të shtëpive do të subvencionojmë rrymën. Gjithashtu edhe për kompanitë e vogla do të mundësojmë lehtësime në faturat e rrymës”, ka premtuar Kovçevski.

“Ftoj qytetarët që të bëjnë kursime që të tejkalojmë krizën energjetike së bashku” ka thënë Kovaçevski.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
-Raiffeisen-spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit