-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

PS me ide të qarta për t’i marrë PD bastionin historik, Elisa Spiropali, drejtuesja e re në Qarkun e Shkodrës

Kryesoret

Elisa Spiropali është prezantuar si drejtuese politike e qarkut Shkodër para strukturave të këtij qarku.   E shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm Damian Gjiknuri, ajo mbajti një takim të shkurtër me dyer të mbyllura me strukturat në selinë e partisë socialiste.

Ndërkohë, pas takimit Gjiknuri tha se nuk mund ti imponohen shkodranëve por do që Partia Socialiste do paraqesë alternativën më të mirë.

Nga ana e saj, vetë Spiropali e konsideroi kënaqësi dhe përgjegjësi pozicionin politik ne Shkodër, ndërsa deklaroi se Qeveria nuk ka diskriminuar Shkodrën për votën ndryshe por nuk ka gjetur bashkëpunim nga kryetaret e bashkive, duke sjell një paralelizëm me Bashkinë Tropojë.

Sfida socialistëve por edhe e drejtueses Spiropali ngelen zgjedhjet e ardhshme lokale, ku PS synon të thyejë bastionin e demokratëve, Shkodrën.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit