-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Erdogan: Nuk do t’i kërkojmë leje askujt për të mbrojtur kufijtë! ‘Shpërthejnë’ mediat greke!

Kryesoret

Presidenti turk Rexhep Tayip Erdogan, ka reaguar sërish për situatën në Irak dhe në Siri. Erdogan është shprehur i vendosur për operacionet ushtarake turke që sipas tij synojnë zgjerimin e zonës së sigurisë.

“Nuk do t’i kërkojmë askujt lejen për të mbrojtur kufijtë tanë. Ne jemi të vendosur të shkatërrojmë organizatën terroriste PKK derisa të neutralizohet terroristi i fundit. Askush nuk duhet të shqetësohet nga operacionet ushtarake turke që synojnë zgjerimin e zonës së sigurisë,”, ka thënë ai.

Ndërkohë mediat greke shkruajnë se presidenti turk po injoron thirrjet e Perëndimit dhe të Moskës për të shmangur lëvizjet destabilizuese.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit