-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Takimi i Ramës me Mitsotakisin, kuptimi i dhuratës së rrallë

Kryesoret

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar dhe homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis i cili mori pjesë në Samitin e BE-së që u mbajt në Tiranë ditën e sotme.

Rama shoqëroi liderin grek në ambientet e kryeministrinë duke i treguar zyrën e tij. Ndërsa kryeministri nga vendi fqinj surprise homologun e tij me një dhuratë simbolike. Për të vijuar më pas me takimin zyrtar ku ishin të pranishëm edhe ministart e qeverisë.

Më pas Rama shoqëroi Mitsotakisin edhe në ambientet e jashtme të kryeministrisë

Kujtojmë që Mitsotakis ditën e sotme ka takuar edhe presidentin e republikës së Shqipërisë dhe Kryetarjen e Kuvendit, Lindita Nikolla.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit