-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Mbreti maroken takohet me ekipin e kombëtares, i shpërblen me medalje

Kryesoret

Pas adhurimit që morën nga bashkëqytetarët e tyre, radha e kreut të shtetit afrikan të nderonte lojtarët e kombëtares së Marokut.

Mbreti Mohammed VI u dha lojtarëve nga një medalje  për t’i shpërblyer për arritjen e tyre të madhe në drejtimin e vendit në vendin e katërt në Kupën e Botës së Katarit.

Një arritje e cila nuk kishte ndodhur kurrë më parë, jo vetëm në historinë e tyre por në të gjithë kontinenti afrikan.

Futbollistët shkuan atje të shoqëruar nga nënat e tyre dhe sigurisht bënë fotot përkatëse përkujtimore me mbretërinë, të cilat më pas u publikuan nga federata e vendit.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit