Nuk ka qetësi nga tërmeti! Tre pasgoditje pas shkundjes së fortë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orën 22:37 minuta të kësaj të diele në të gjithë Shqipërinë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave tërmeti ishte me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter. Epiqendra ishte në Xibër të Dibrës, dhe kishte një thellësi prej 2 kilometrash. Kjo ishte arsyja, pra thellësia e cekët që u ndje shumë. Tërmeti … Continue reading Nuk ka qetësi nga tërmeti! Tre pasgoditje pas shkundjes së fortë