-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Petrit Vasili: Rama i ka dhënë dokumente të sajuara McGronigal për t’i çuar në DASH!

Kryesoret

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili thotë se Rama i ka dhënë dokumente të sajuara ish-zyrtarit të lartë të FBI Charles McGronigal, i cili është nën hetim nga autoritetet amerikane.

Sipas Vasilit këto dokumente janë dhënë për t’i dërguar në DASH dhe për të goditur kundërshtarët politikë.

Me anë të një postimi në Facebook, Vasili thotë se Rama ka gënjyer kur ka thënë se McGroniga nuk ka lidhje me të dhe qeverinë e tij.

Vasili i bën thirrje drejtësisë të bëjë detyrën, ose do të përfundojë më keq se Rama.

“Rama është shumë rëndë! Ky Rama gënjente sheshit në shtator të 2022, që Shefi i antiterrorit Charles McGronigal s’ka asnjë lidhje as me këtë vete as me qeverinë. Fakti qe ka dale në të gjitha mediat e botës është qe i vetmi Kryeministër, qe ka lidhje kaq të shumta me Gronigal, që ka ngrenë darka me të, është takuar kaq here, i kane dhënë plot dokumente te sajuara për ti çuar ne DASH dhe per te goditur kundërshtarët politike. Fakti është qe vetëm kryeministrit Edi Rama i del edhe emri e mbiemri megjithe bashkëpunëtorët e tij ne aktet e Grand Jury! Drejtësi bëni detyrën se do përfundoni me keq se Rama”, shkruan Vasili.

Rama lidhje me zyrtarin e FBI-së? Ina Zhupa: Do kërkojmë komision hetimor për të zbardhur çështjen!

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit