-sidi education-spot_img
2.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Rama “kokë më kokë” me Vuçiçin për Kosovën!

Kryesoret

Në Samitin e Komunitetit Politik në Moldavi, kryeministri Edi Rama është takuar me Presidentin serb, Vuçiç ku ka biseduar për situatën e tensionuar në veri të Kosovës.

 

Ne në rajon e dimë më së miri se sa e rëndësishme është që bashkërisht të bëjmë çdo përpjekje për të ruajtur paqen dhe stabilitetin e fituar me vështirësi.

Diskutuam ngjarjet aktuale dhe hapat e mëtejshëm që do të kontribuonin në gjetjen e një zgjidhjeje për situatën aktuale të vështirë dhe serioze, me shpresën se arsyeja do të mbizotërojë, në të mirë të të gjithëve” shkruan ai.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit