-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Prapaskenat/ Deputeti demokrat: Nëse nuk do ishin gazetarët do të më kishin rrahur

Kryesoret

Deputeti i PD-së, Lefter Gështenja u shpreh sot se nëse nuk do të kishin qenë gazetarët pas mbledhjes së Kryesisë do të ishin dhunuar nga njerëzit e Lulzim Bashës që ishin jashtë selisë së PD-së.

Ajo që ka ndodhur atë natë ka qenë më shumë sesa e turpshme, krejtësisht e papranueshme dhe nuk duhet të ndodhë më.

Më kërcënuan dhe mua dhe kolegë të tjerë. Falë gazetarëve nuk pati përplasje fizike. Unë e fut veten tek njerëzit që kërkoj që demokratët të bashkohen.

Duhet të bashkohen demokratët, s’na bëjnë emrat. Ne duhet të kontribuojmë për një PD më e madhe se e djeshmja dhe e madhe se ajo e 2021. Ne duhet të vrapojmë për ta bërë PD më të madhe.

Nëse duam një partiçkë të vogël do vijojë kjo situatë. Këto kryetarët kanë bërë ndonjë shkollë dhe vetëm ata e bëjnë?

Unë mendoj se ka kandidatë shumë të mirë brenda PD për njerëz të denjë. Askush s’ka frikë nga gara dhe askush s’ka frikë nga vota” tha deputeti.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit