-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Atentate dhe vrasje! Ish-shefi spiun dhe biznesmeni kërkojnë lirimin nga qelia

Kryesoret

Të arrestuarit “VIP” të operacionit “Metamorfoza” kërkojnë lirimin nga qelia.

Në orën 10:00 të 29 Gushtit gjyqtarja e Apelit Saida Dollani do të vendosë për kërkesën e biznesmenit Pëllumb Gjoka, oficerit të policisë Oltion Bistri, i cili ka qenë ish-kreu i Forcave Operacionale, dhe personave të tjerë të arrestuar.

Ata kundërshtojnë mënyrën procedurale të mbërritjes së provave që përfshijnë mesazhet e përgjuara në aplikacionet e enkriptuara SKY ECC dhe Encro Chat të zbërthyera nga autoritetet franceze.

Të arrestuarit përmes avokatëve kërkojnë nga prokuroria si e ka provuar faktin që këta telefona janë përdorur prej tyre. Në dosje janë zbuluar atentate, vrasje, tjetërsim pronash, etj. Bistri akuzohet se spiunonte kolegët duke dekonspiruar aksionet.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit