-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Flakët po përpijnë sipërfaqen e madhe e po rrezikojnë banesat, arrestohet 72-vjeçari në Fier

Kryesoret

Policia e Fierit ka arrestuar 72-vjeçarin me inicialet H. L., i cili ka ndezur zjarr për të djegur mbeturinat dhe zjarri ka dalë jashtë kontrollit dhe si pasojë e përhapjes së flakëve është djegur një sipërfaqe e konsiderueshme toke me ullinj dhe pemë të ndryshme në fshatin Ofiçinë.

Strukturat e Komisariatit të Policisë, menjëherë pas marrjes së njoftimit se në fshatin Oficinë, Patos, ka rënë zjarr, bënë të mundur identifikimin dhe shoqërimin në Komisariat të autorit të dyshurar të zjarrvënies.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë, disa grupe të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë Fier dhe shërbimet zjarrëfikëse të cilat po punojnë për shuarjen e zjarrit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit