-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Takim me Lajçak, Begaj: Shqipëria e vendosur në rolin e saj për mbrojtje të dialogut Kosovë-Serbi

Kryesoret

Presidenti Begaj është takua në New York edhe me të Dërguarin e Posaçëm të BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Ky i fundit është i akuzuar nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti si përkrahës si Serbisë në dialog.

Mësohet se Presidenti ka siguruar të dërguarin Lajçak se Shqipëria mbetet e vendosur të vijojë të luajë rolin e saj për tejkalimin e situatës së tensionuar midis dy vendeve dhe rikthimin në tryezën e dialogut.

Sipas Presidencës, roli BE-së në këtë proces dhe në të gjitha zhvillimet e rëndësishme në rajonin tonë, është me rëndësi të veçantë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit