-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Zjarri jashtë kontrollit në Patos, reagon Balla

Kryesoret

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar për situatën me zjarret që ka përfshirë pasditen e sotme disa zona të vendit.

Balla thotë se zjarri ka marrë përmasa të mëdha dhe në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse të Patosit, Roskovecit, Fierit dhe janë nisur po ashtu forca nga Lushnja, Vlora dhe Berati.

Balla njofton se edhe Policia e Shtetit ka dërguar efektivë të shumtë të FNSH.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit