-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

“Karremi” i grupit dhe e dashura e Laert Haxhisë, kërcënohet familja e Klea Gjatës!

Kryesoret

Bashkëpunimi i Artan Tafani, “mikut” të Laert Haxhisë me drejtësinë, bëri që të zbardhen dhjetëra ngjarje kriminale në vend dhe jashtë vendit, duke përfshirë edhe gjashtë vrasje.

Policia ka kryer disa operacioni dhe deri më tani kanë rënë në pranga 12 persona, e mes tyre edhe një femër, e identifikuar si Klea Gjata, 27-vjeç.

Klea Gjata dhe Laert Haxhia
Klea Gjata dhe Laert Haxhia

Dyshohet se Klea Gjata, nga Lushnja, pjesë e grupit të Laert Haxhisë, është e përfshirë në një vrasja, por mbetet e paqartë se cili ka qenë roli i saj.

Së fundmi avokati i saj, pretendon se familja e Gjatës ka marrë kërcënime nga familjarë të viktimave.

Klea nga Lushnja, kush është e dashur e “kokës” që bëri 6 vrasje në Shqipëri?

Sipas avokatit, Detar Hysi, policia dhe prokuroria kanë tejkaluar kompetencat, pasi nuk kanë kryer verifikime dhe konfirmime thëniesh të një të penduari për 3 ditë.

Ai ka kërkuar të merren masa ligjore për sigurimin e jetës së qytetarëve.

Kush është Klea Gjata, e reja nga Lushnja që përmendi i penduari i drejtësisë

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit