-sidi education-spot_img
30.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Chelsea i bën “nder” Liverpoolit, barazon 1-1 përballë Manchester Cityt

Kryesoret

Manchester City dhe Chelsea barazuan 1-1 në supersfidën e Premier League, të luajtur në “Etihad Stadium”.

“Qytetarët” dominuan në pjesën e parë, por nuk mundën dot të ccanin “murin” londinez. Kur nuk shënon, e pëson, me të besuarit e Pocchetinos që shtangën vendasit me anë të Sterling.

Në pjesën e dytë, kampionët e Anglisë rritën ndjeshëm presionin dhe me qarkullim “dehës” të topit iu afruan disa herë golit të barazimit.

Gjithsesi, për të vendos ekuilibrat mendoi Rodri, 8 minuta nga fundi i kohës së rregullt. Manchester City pozicionohet në vendin e 3-të me 53 pikë. Chelsea gjendet në vendin e 10-të me 35 pikë.

Ky ishte takimi i fundit i ditës së sotme, i programuar për Premier League.

(VIDEO)

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit