-sidi education-spot_img
17.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Vrau taksistin dhe u arratis, sot zbriti me hekura në duar në Rinas

Kryesoret

Ekstradohet nga Koreja e Jugut Ervin Shahini i dënuar me burg përjetë nga drejtësia shqiptare.

Ai vrau një taksist Spartak Lazajn për ta grabitur dhe plagosi disa të tjerë në 1995 dhe u dënua me burg përjetë për një vrasje dhe 4 plagosje.

U arratis në 1997 dhe gjatë gjithë këtyre viteve përdorte emrin e një shqiptari tjetër.

50-vjecari u arrestua me 26 janar të këtij viti në Korenë e Jugut. Ai jetonte në një lagje pranë qendrës së Seulit dhe përdorte emër shqiptar dhe dokumenta të falsifikuara.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Apelit, Tiranë, e ka dënuar me burgim të përjetshëm për veprat penale “Vjedhja me dhunë me pasojë vdekjen”, “Vjedhja me dhunë”, kryer në bashkëpunim dhe “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit