-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Breshëri shkakton dëme në Fier, dëmtohen të mbjellat e fermerëve

Kryesoret

Moti i keq me reshje shiu e breshëri ka përfshirë qytetin e Fierit mesditën e kësaj të shtune duke shkaktuar problemtika në disa zona.

Si pasojë e reshjeve raportohet se janë dëmtuar disa kultura bujqësore në zonën e Kafaraj. Kryesisht dëme janë shkaktuar në të mbjellat dhe pemët frutore.

Moti i keq pritet të pushtojë të gjithë vendin këtë fundjavë. Sipas sinoptikanëve vendi do të donimohet nga mot i paqëndrueshëm dhe me reshje shiu e shtrëngata.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit