-sidi education-spot_img
27.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

E priste Shqipëria për në Europian, Brajan Gruda preferon 1 javë stërvitje me Gjermaninë

Kryesoret

Prej ditësh tashmë diskutohet për listën e lojtarëve që do përfaqësojë Kombëtaren shqiptare të futbollit në Euro 2024.

Me Sylvinhon ende në vlerësim e sipër të lojtarëve, një ndër emrat më pikantë ka qenë ai i Brajan Grudas.

Futbollisit 19-vjeçar me origjinë shqiptare, shpërtheu këtë sezone me ekipin e Mainz në Bundesligën gjermane. Ende i ri dhe me një të ardhme që duket e ndritur për talentin anësor, dhe bashkë me të shumë shpresa se zgjedhja e tij finale do të ishte Shqipëria.

Me publikimin e listës së Kombëtares gjermane, shpresat u rritën me Grudën që ishte lënë jashtë nga Nagelsmann, megjithatë gjithçka duket se ka përfunduar.

Gruda është thirrur nga Gjermania e moshave U-21, ndërsa së fundmi në mediat e huaja raportohet se ai është grumbulluar nga trajneri Nagelsmann për një seancë stërvitore 1-javore me ekipin e parë.

Një stërvitje që do zhvillohet para startimit të Europianit, me lojtarin që do jetë thjesht pjesë e stërvitjes dhe jo e listës finale.

Një zgjedhje e cila lë të duket se një 19-vjeçar preferoi një javë stërvite para një Europiani me Kombëtaren shqiptare.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit