-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Banorët e fshatit Suk kallëzojnë në SPAK kryebashkiaken Majlinda Bufi

Kryesoret

Disa banorë nga fshati Suk kanë depozituar një tjetër kallëzim në SPAK ndaj krybashkiakes së Roskovecit, Majlinda Bufi, të cilën e akuzojnë për “Shpërdorim detyre” dhe “Falsifikim dokumentesh”.

Banorët pretendojnë se kryebashkiakia dhe disa zyrtarë të tjerë të bashkisë synojnë të lejojnë ndërtimin e një termocentrali me gaz duke rrezikuar shëndetin e të rriturve dhe fëmijëve.

Pak ditë më parë kryebashkiakja Bufi u pyet në SPAK për një kallëzim të opozitës për krime zgjedhore gjatë fushatës së vitit 2023.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit