-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kuvendi miraton me ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion, ja sa vota mori pro

Kryesoret

Kuvendi miratoi ngritjen e Komisionit të Posaçëm për Antikorrupsionin.

Ky komision mori 74 vota pro dhe 6 kundër si dhe asnjë abstenim.

Seanca e sotme parlamentare është shoqëruar me debate pasi opozita është shprehur kundër ngritjes së këtij komisioni. Lulzim Basha e ka quajtur atë një manovër elektorale.

Komisioni i Posaçëm do të zhvillojë veprimtarinë e tij në një afat kohor 10 mujor. Në rast nevoje, me kërkesë të arsyetuar të komisionit, Kuvendi mund të vendosë zgjatjen e afatit të ushtrimit të veprimtarisë së komisionit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit