-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Fundjava me reshje, qytetet ku do të bjerë shi

Kryesoret

Shërbimi meteorologjik ushtarak parashikon që këtë fundjavë vendi ynë pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat në orët e mesditës përgjatë relieveve malore në verilindje-juglindje do të pasohen nga reshje lokale shiu.

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-2 ballë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit