-sidi education-spot_img
35.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ndalohet lëvizja e kamionëve pranë bregdetit në Lezhë

Kryesoret

Ditën e sotme në hyrje të Lezhës është bërë ndalimi i kamionëve në zonat bregdetare të qytetit pasi 4 trejlera janë bllokuar.

Ky plan masash është ndërmarrë si shkak e shmangies së trafikut dhe ndalimit të ndërtimeve përgjatë sezonit turistik.

Nga data 1 qershor deri më 1 shtator do të ndalohen dhe do të gjobiten të gjitha mjetet me peshë deri në 3.5 ton që të lëvizin në zonat turistike.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit