-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Zgjedhjet në Bujanovc dhe Preshevë, Hasani: Përshëndes pjesëmarrjen e partive shqiptare

Kryesoret

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli Hasani ka përshëndetur pjesëmarrjen e partive shqiptare në votimet e Bujanovcit dhe Preshevës.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “X” shkruan se vetëm me pjesëmarrje shprehet vullneti politik qytetar dhe ndërtohet e ardhmja që dëshirojmë.
Reagimi i Igli Hasanit:

Nesër në Serbi votohet për këshillat komunalë të Bujanocit e Preshevës. Përshëndes pjesëmarrjen e partive shqiptare në zgjedhje dhe uroj që numri i votuesve të jetë sa më i lartë.

Vetëm me pjesëmarrje shprehet vullneti politik qytetar dhe ndërtohet e ardhmja që dëshirojmë.

Së bashku për demokracinë dhe integrimin e përbashkët europian. Suksese!

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit