-sidi education-spot_img
32.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Arrestohet pasagjeri shqiptar, po përpiqej të kalonte në Irlandë me pasaportë italiane

Kryesoret

Agjentët e Policisë Kombëtare kanë arrestuar një shqiptar që po përpiqej të ikte në Irlandë duke përdorur një pasaportë italiane.

Agjentët e Policisë Kombëtare kanë zbuluar diçka të çuditshme në pasaportën italiane që ka paraqitur ky person. Kur e intervistuan, mundën të vëzhgonin se gjuha e tij joverbale nuk korrespondonte me komunikimin që ai po përpiqej të përcillte. Policia dyshoi se ai mund të fshihte diçka, ndaj intensifikuan këqyrjen e burrit dhe dokumenteve që ai mbante.

Ata kryen procedurat përkatëse në lidhje me një krim të mundshëm të falsifikimit të dokumenteve, duke kryer kontrollin e personit. Ai kishte gjithashtu një kartë identiteti dhe një leje drejtimi italiane. Policia Kombëtare ka kryer kontrollin e parë të dokumenteve dhe ka mundur të konstatojë anomali në to.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit