-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Dhjetëra doza kokaine dhe 14 mijë euro të sekuestruara, në pranga 2 shqiptarët në Itali

Kryesoret

Policia italiane ka arrestuar 2 shqiptarë të cilët kanë ngritur një biznes kokaine në Varese.

Si fillim u kap një ri nga të rinjtë të cilin policia e ndaloi në makinë dhe gjatë kontrollit zbuluan 2 doza kokaine dhe më pas operatorët ndaluan të riun e dytë, që sapo do të dilte nga shtëpia.

Kontrolli i shtëpisë dha një rezultat pozitiv, duke lejuar gjetjen dhe sekuestrimin e 155 dozave kokainë gati për t’u shitur, si dhe një shumë parash prej rreth 14 mijë eurosh, me sa duket të ardhura nga trafiku i drogës.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit