-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Mbappé: Luis Enrique më shpëtoi nga PSG, tani u çlirova!

Kryesoret

“Para se të filloja këtë konferencë për shtyp, doja vetëm të them disa fjalë. Të gjithë e kanë dëgjuar lajmin, është zyrtar, do të jem lojtar i Real Madridit për të paktën pesë sezonet e ardhshme. Është një kënaqësi e madhe, një ëndërr që bëhet realitet”. Kështu e filloi Kylian Mbappé konferencën për shtyp para ndeshjes miqësore të Francës kundër Luksemburgut.

Futbollisti francez u ngjit në skenë për të dhënë konferencën e tij të parë për shtyp si lojtar i ri i bardhë dhe kështu analizoi largimin e tij nga PSG. “Jam shumë i lumtur, i çliruar, i lehtësuar dhe jashtëzakonisht krenar. Ky është klubi ku kam ëndërruar gjithmonë të jem”.

Ishte shumë i ashpër ndaj PSG-së dhe e bën të qartë, konkretisht sheikut. “Më bënë të kuptoj, më thanë në fytyrë, më folën me dhunë. Më shpëtuan Luis Enrique dhe Luis Campos. Pa ata nuk do të kisha shkelur më në fushën e lojës.

Kjo është e vërteta dhe kjo është arsyeja pse unë kam qenë gjithmonë aq mirënjohës ndaj trajnerit dhe drejtorit sportiv, mendoj se jam personi më i mirë për të analizuar paraqitjet e mia, kështu që është e vërtetë që niveli im i kërkesës është më i ulët” tha ai.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit