-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Lajçak në KE: Fola për sfidat mes dialogut Kosovë-Serbi

Kryesoret

Emisari i BE-së për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak ka vizituar Këshillin e Evropës.

Ai ka folur për disa sfida në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

“Një rikthim i mirë në Strasburg pas gati dy vitesh. Vlerësova mundësinë për të informuar shtetet Anëtare të BE mbi gjendjen e aktuale dhe sfidat përpara në Dialogun e lehtësuar nga BE. Uniteti i BE është kyç për të forcuar pozicionin tonë politik në Ballkanin Perëndimor”, ka shkruar Lajcak.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit