-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ndërtim pa leje, arrestohen dy persona, procedohet një i tretë

Kryesoret

Ditën e sotme në Sarandë në vendin e quajtur “Hermec” u arrestuan dy persona për ndërtimin e objekteve pa leje.

Një 52-vjeçar me iniciale A.R., banues në Sarandë u arrestua pasi financonte ndërtimin e kioskave me qëllim përdorimi për biznes.

Ndërsa dy personat që po merreshin me punimet, njëri 51 vjeç me iniciale F.L., u arrestua dhe tjetri 71 vjeç me iniciale A.R., për shkak të moshës së tij ka nisur procedimi në gjendje të lirë.

Ndërkohë materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit