-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Vrasja brenda hotelit, flasin dy të arrestuarit: E futëm në qese, pronari e hodhi

Kryesoret

Dy persona, punonjës të hotelit “Grecce” janë arrestuar mëngjesin e sotëm nga policia e Vlorës. Dyshohet se kishin dijeni dhe ndihmuan Gerald Shehun që të fshihte trupin e 31-vjeçarit Eraldo Nevruzi pasi e qëlloi me plumb në kokë.

“Na bërtiti pronari, kishim frikë dhe e ndihmuam. Morëm qese mbeturinash për të futur trupin në makinë, nuk e dimë ku e ka hedhur” kanë deklaruar dy të arrestuarit, Daniel Qose dhe David Larti.

Në një kasafortë në dhomën e gjumit ku qëndronte Shehu shërbimet e policisë gjetën 1 fishek arme zjarri, me kapsollë të goditur, i cili u dërgua në Institutin e Policisë Shkencore, për ekzaminim.

Hapet kasaforta e vrasësit, dy shokët që e ndihmuan në qeli (EMRAT)

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit