-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Pas mbledhjes Basha flet për mediat: Nuk ka dhe s’ka pasur bashkëpunim me Ramën

Kryesoret

Pas përfundimit të mbledhjes me kolegjin, Basha ka folur shkurt para mediave duke sqaruar situatën. Ai tha se nuk ka pasur asnjë bashkëpunim me Ramën dhe se as karrigia as logoja nuk e bëjnë demokrat.

“Nuk ka dhe nuk ka pasur një bashkëpunim me Ramën, ai e ka kuptuar që kundërshtar të parë serioz ka pasur Lulzim Bashën. Një gjë po u them, partneriteti ynë është me qytetarët. Është standard, jo retorikë. Në takime tona, ka një ndjesi të përligjur të padrejtësisë së tyre.

Nuk i trembem asgjëje fiktive, logo vula dhe as karrigia nuk të bëjnë demokrat më të mirë. Të bën përballja me korrupsionin, me keqqeverisjes.

Po konsiderojmë rekursin, ka një vendim juridik që vendimi është i padrejtë dhe i pabazuar. Angazhimi ynë është për një Shqipëri më të mirë, një Shqipëri që meriton më shumë. Strukturat janë në një mendje, për Shqipërinë më të mirë dhe jo për orekse personale”, tha ai.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit