-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Dimal, organizonte lojëra fati, arrestohet 51-vjeçari

Kryesoret

Ditën e sotme në Dimal u arrestua 51-vjeçari Enrik Begaj banues në fshatin Samatic Dimal.

51-vjeçari ushtronte veprimtari të paligjshme të lojërave të fatit dhe akuzohet edhe për armëmbajtje pa leje.

Gjatë kontrollit në banesën e tij u gjetën dhe u sekuestruan 5 tableta që shërbenin për lojëra fati, 1 pistoletë stilolaps dhe municion luftarak.

Ndërkohë materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit