-sidi education-spot_img
32.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Italianët: Tifozët e Shqipërisë ngrenë “murin e kuq” në Dortmund

Kryesoret

Nesër në mbrëmje në orën 21:00 të gjithë tifozët kuq e zi do të jenë në stadiumin e Dortmundit për të ndjekur duelin Itali-Shqipëri

Media italiane shkruan se nga muri i famshëm i verdhë i Borussia Dortmundit te muri i kuq i tifozëve shqiptarë që duhet të dyfishojnë ‘murin’ e italianëve për sa i përket frekuentimit në BVB Stadion në Dortmund nesër serfa. Festë ngjyrash në pamje Itali-Shqipëri, ndeshja e parë e Azzurrit për grupin B, ku të paktën 40,000 mbështetës të kombëtares Eagles dhe mbi 20,000 bashkatdhetarë mes banorëve në Gjermani dhe atyre që vijnë nga Bel Paese janë paralajmëruar të brohorasin. mbi djemtë e Spalletit.

Në mesin e tifozëve gjermanë ka një respekt të madh për Italinë që e duan dhe kanë frikë për futbollin, por edhe një simpati të madhe për Shqipërinë, komuniteti i së cilës në këto anë është shumë i shumtë, gjë që mund të largojë një pengesë historikisht të vështirë për Gjermaninë e futbollit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit