-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Zjarrfikësit i gjejnë 14 kg kokainë, arrestohet shqiptari në Itali

Kryesoret

Në Itali u arrestua 30-vjeçari shqiptar nga Policia Financiare e Bolonjës.

Pas një ndërhyrjeje të zjarrfikësve të thirrur në një pronë në Finale Emilia për shkak të dyshimit për rrjedhje gazi, ata gjetën mikrombështjellës të mbyllur me nxehtësi që përmbanin gjurmë të një substance të bardhë pluhur.

Zjarrfikësit njoftuan policinë dhe ata zbuluan përveç 14 kg kokainë një laborator të vërtetë klandestin që përdorej për ruajtjen dhe prerjen e drogës.

Gjithashtu u sekuestrua një makinë dhe materiale ambalazhi.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit