-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kuvendi i kërkon Kushtetueses rihapjen e çështjes së Xhaçkës: Kërkoni opinionin e Venecias

Kryesoret

Kuvendi i kërkon Gjykatës Kushtetuese që të kërkojë një interpretim nga Komisioni i Venecias lidhur me çështjen e mandatit të Olta Xhaçkës, ish-ministres së Mbrojtjes dhe ish-ministres së Jashtme në qeverinë Rama.

Sipas Kuvendit është e nevojshme të kërkohet një mendim këshillimor nga ana e Komisionit të Venecias.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit