-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Anglia spektakël në Dortmund, shënon duke barazuar rezultatin

Kryesoret

Ndeshja mes Anglisë dhe Holandës ka arritur në barazim.

Penalltia e Harry Kane në minutën e 18-të anuloi golin e shkëlqyer të Xavi Simons në fillim, me të dyja skuadrat që krijuan mundësi shënimi gjatë pjesës së parë.

Kjo është më e mira që Anglia ka parë në Euro 2024, me Phil Foden që ka marrë një rol më proaktiv në sulmin e Tre Luanëve. Anglia kishte 60% të zotërimit të topit në 45 minutat e para dhe goditi shtatë goditje në treshen e Holandës.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit