-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Fajtor për korrupsion, GJKKO dënon me 1 vit Erjon Cerikun

Kryesoret

GJKKO ka dënuar me 1 vit burg Erjon Cërikun i cili u shpall fajtor për “Korrupsion aktiv të gjyqtarit, prokurorit ose funksionarëve të tjerë të drejtësisë”, e kryer në bashkëpunim.

Ai do të vuajë dënimin pasi vendimi të marrë formën e prerë.

Trupa gjykuese e cila i dha dënimin përbëhej nga gjyqtarët Erjon Bani, Flojera Davidhi dhe Erjon Çela.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit