-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

5user

1974 POSTIME
0 KOMENTET

Mitrovicë, i shkon në punë ish gruas e rreh atë dhe kolegun

Një burrë është arrestuar pasi shkoi në vendin e punës së ish-gruas së tij dhe e ka rrahur atë. Përveç saj, ai e ka...

Numri i infektimeve në rënie, por Kosova bën thirrje për vaksinimin e popullsisë

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të marrin edhe dozën përforcuese të vaksinës antiCOVID-19. MSH thekson se doza përforcuese e vaksinës mund...

Deputeti i Bundestagut: Vuçiç sot në Berlin merr pozicionin e qartë të Gjermanisë

Deputeti i Bundestagut dhe kryetar i këshillit për Ballkanin Perëndimor në parlamentin gjerman, Josip Jutaroviq konsideron se presidenti i Serbisë sot në Berlin do...

Akuzohet për korrupsion, ish ministri kosovar thotë se është i pafajshëm

Në Departamentin e Krimeve të Rënda në Gjykatën Themelore në Prishtinë u zhvillua seanca fillestare në rastin e “53 milionë eurove”, ku të akuzuar...

Osmani: Shkupi s’do kërkojë alternativë tjetër, por BE të ndalojë keqtrajtimin

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, në një intervistë për “Sloboden Pecat” ka folur në lidhje me marrëdhëniet me...

Babai rreh vajzën e mitur, mori vesh që ishte lidhur me një djalë

Një burrë nga Prishtina ka sulmuar fizikisht vajzën e tij të mitur, pasi ka kuptuar se ajo ishte në lidhje me një person. Në raportin...

SHBA cakton Christopher Cavioli si kreun e komandës së ushtrisë në Europë

Christopher Cavoli, kreu aktual i forcave të ushtrisë amerikane në Evropë dhe Afrikë, është emëruar nga presidenti amerikan Joe Biden për të shërbyer si...

Ende s’ka datë për regjistrimin e popullsisë në Kosovë. U shty nga pandemia e zgjedhjet

Ende nuk dihet se kur do të fillojë procesi i regjistrimit të popullsisë, banesave dhe ekonomive familjare në Kosovë, që ishte parashikuar të mbahej...

DW: Serbia në udhëkryq, a do t’i kthejë shpinën Rusisë?

Që nga sulmi i Rusisë ndaj Ukrainës toni ndaj Moskës ka ndryshuar edhe në Beograd. Serbia duhet të bëjë një riorientim themelor. Serbia konsiderohet tradicionalisht...

Kosovari Korab Rashiti bëhet deputet në parlamentin e Bernës

Korab Rashiti, i cili kishte kandiduar për një vend në Parlamentin Kantonal të Bernës, të mbajtura më 27 mars të këtij viti, në bazë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

/5pyetjet.al