18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Florida

5809 POSTIME
0 KOMENTET

Dua Lipa bën histori, lë pas yjet botërorë

Prej vitesh ajo e ka afirmuar veten si një divë e pop-it në muzikën botërore dhe vijon të korr sukses pas suksesi. 3 herë fituesja...

Kim për sulmin kibernetik të Iranit: Ata janë të pakënaqur nga vendimi i Shqipërisë

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, theksoi në emisisionin opinion se SHBA ka vertetuar se sulmi kiberentik është kryer nga Irani dhe ka ndërmarrë hapa...

Yuri Kim: Amnistia fiskale rrezikon integrimin në BE

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gjatë një interviste në "Opinion", u shpreh se Shqipëria ka një reputacion të keq, dhe SHBA e...

Kim: Do të takohem me këdo përveçse personave non-grata

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim, lidhur me ndikimin rus në Evropë, u shpreh se e ka ndarë qeverinë informacionet. Pyetur nga Blendi Fevziu...

Yuri Kim: Disa media në Shqipëri financohen nga fondet ruse dhe kineze

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, e ftuar në emisionin "Opinion", u shpreh se në vendin tonë ka media të cilat financiohen nga fonde...

Yuri Kim:Ne mbështesim rrugën drejt BE-së, udhëheqësit duhet të bëjnë zgjedhje të qartë

Ambasadorja Yuri Kim, e ftuar në emisionin "Opinion", ka theksuar edhe njëherë tjetër që Shqipëria duhet të zgjedhë drejtimin e duhur, për t ju...

Shpëtimi i Venecias nga skenari më i keq i përmbytjes

Venecia është mahnitëse. Një qytet i ndërtuar rreth 120 ishujve, i kryqëzuar nga 177 kanale dhe eksplorohet më së miri nëpërmjet përdorimit të 391 urave...

Abdixhiku:Kurti po e fut këtë vend në krizë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka organizuar një sërë takimesh me qytetarë, kurse sot u takua me qytetarët e Podujevës në kuadër të aktivitetit “LDK-ja...

Biden vuan nga demenca? Lum kritikash për presidentin

Presidenti Joe Biden është vënë nën kritika pasi u shfaq duke kërkuar në Shtëpinë e Bardhë për një kongresmene që ndërroi jetë muajin e...

Bethoven, Moxart, Pikaso, Van Gog, pse gjenitë nuk janë asnjëherë normalë

Bethoven, Moxart, Pikaso, Van Gog: e vështirë shumë që t’i imagjinosh si metodikë dhe të rregullt. Sepse gjenialiteti “nuk është normal”. Gjenitë na pëlqejnë kështu:...

Latest news

- Advertisement -spot_img

/5pyetjet.al