-sidi education-spot_img
2.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Florida

6664 POSTIME
0 KOMENTET

Serbia përgatit përforcim financiar për serbët që braktisën institucionet e Kosovës

Serbët që braktisën institucionet e Kosovës, më 5 nëntor, sipas presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, “do të kenë përkujdesje”. Më 6 nëntor, në një prononcim në...

SHBA mban zgjedhjet afatmesme, ja çfarë nënkuptojnë dhe rëndësia e tyre

Duke jetuar në një vend me një sistem të ndryshëm nga SHBA, shpesh proceset politike që ndodhin atje mund të mos t’i kemi të...

Alarm për bombë, gjatë zgjedhjeve në SHBA

Një qendër votimi në Luiziana u zhvendos nga një shkollë në një tjetër pas një kërcënimi me bombë. Lajmi u bë i ditur nga John...

Sëmundja që po alarmon Britaninë e Madhe, prek më së shumti fëmijët

Ekspertët e shëndetësisë në Britaninë e Madhe kanë ngritur alarmin për rastet gjithmonë e në rritje të një sëmundjeje që prek kryesisht fëmijët. Sëmundja e...

Daçiç takohet me ministrin grek, ky i fundit i kërkon të shmangin tensionet me Kosovën

Greqia është e përkushtuar për arritjen e një zgjidhjeje kompromisi në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, tha ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias pas...

Kryeministri kanadez akuzon Kinën për ndërhyrje ‘agresive’ në zgjedhje

Kryeministri kanadez Justin Trudeau ka akuzuar Kinën për përpjekje për të ndërhyrë në zgjedhjet e vendit. Trudeau akuzoi Pekinin se po luante “lojëra agresive” me...

Berisha: 12 nëntori çel siparin e një përballjeje të vërtetë

Kryetari i PD-së Sali Berisha tha se protestat janë e vetmja gjuhë që njeh kjo qeveri. Në një takim me Frontin për Shpëtimin Kombëtar, Berisha...

Weber: Kosova ta shtyjë vendimin për targat, Serbia mos të kapet pas Asociacionit

Analisti politik dhe bashkëpunëtori i lartë i Këshillit për Politika Demokratizuese, Bodo Weber, ka thënë se rruga e vetme drejt zgjidhjes së problemeve mes...

Osmani takohet me shefin e EULEX-it, diskutojnë rreth situatës në Veri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me shefin e EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark për të diskutuar rreth situatës në Veri. Lajmin e ka bërë të...

REL: Shqipëria dhe Italia kërkojnë rritje të bashkëpunimit kundër krimit

Krimi shqiptar ka zgjeruar aktivitetin e tij në disa shtete ku më herët nuk ka qenë prezent e gjithashtu grupet kriminale shqiptare janë bërë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

/5pyetjet.al