-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Florida

6664 POSTIME
0 KOMENTET

Asnjë humbje jete dhe 13 qytetarë të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit mbi situatën me Covid-19 në vend.Nga 628 testime të kryera, kanë rezultuar pozitivë 13 qytetarë.Ndërkohë...

Kryeministri ukrainas: Nuk është ende nevoja të evakuojmë Kievin

Kryeministri ukrainas Denys Shmyhal tha se ai nuk e sheh nevojën për të evakuuar Kievin apo ndonjë qytet tjetër që nuk është afër vijës...

Selena Gomez “trazon” rrjetin me dokumentarin për jetën e saj, nuk përmend shoqen që i dhuroi veshkën

Selena Gomez duket se i ka ndarë rrugët me shoqen e saj, Francia Raisa, e cila i dhuroi një nga veshkat e saj në...

Kemi shtruar autostradën për në ferr me klimën, lajmëron Guterres

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, mendon se njerëzimi e ka shtruar autostradën drejt ferrit me çështjet e klimës dhe lufta...

SHBA, zgjedhjet për Kongresin dhe pritshmëritë

Nesër më 8 nëntor në Shtetet e Bashkuara mbahen zgjedhjet për Kongresin. Amerikanët do të votojnë për të 435 vendet e Dhomës së Përfaqësuesve...

Gjermania ‘shumë e shqetësuar’ për tensionet Serbi-Kosovë

Gjermania ka shprehur të hënën shqetësimin pasi mosmarrëveshja për targat e automjeteve ka rritur tensionet mes Serbisë dhe Kosovës.Andrea Sasse, zëdhënëse e Ministrisë së...

Vuçiç në bisedën me Stoltenberg: Prishtina po shkel brutalisht Marrëveshjen e Brukselit

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka telefonuar sot presidentin serb, Aleksandar Vuçiç për t’i kërkuar përmbajtje pas tensioneve në veri të Kosovës.Stoltenberg...

Italia nuk pranon emigrantët, KE: Detyrim moral dhe ligjor t’i shpëtojmë

Dy anije bamirësie me emigrantë refuzuan të largohen nga porti i Katanias pasi qeveria italiane bllokoi zbarkimin e tyre ditën e diel.Komisioni Evropian kujtoi...

“Tronditet” Kisha Katolike në Francë! 11 peshkopë akuzohen për abuzim seksual me të mitur

11 peshkopë francezë janë akuzuar për abuzim seksual, përfshirë dhe ish-peshkopin e Bordos, i cili rrëfeu se kishte sulmuar një të mitur 35 vjet më...

Alibeaj: Ristrukturim total të degëve para zgjedhjeve të 14 majit

Kryetari i Grupit Parlamentar në Partinë Demokratike Enkelejd Alibeaj, ka nisur punën për ristrukturimin e degëve në kuadër të zgjedhjeve të 14 majit, pas...

Latest news

- Advertisement -spot_img

/5pyetjet.al