16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Mandi

3556 POSTIME
0 KOMENTET

Fëmijët te kryeministria: E dua kopshtin tim, si Zaho të vetin

Prindërit, së bashku me fëmijët e tyre, kanë protestuar këtë të enjte përpara kryeministrisë për mbylljen e kopshtit “Zybeide Hanim”. Me pankarta në duar, prindërit...

VIDEO/ Gazetari raporton “live” në mes të uraganit

Uragani Ian ka mbërritur në gjirin e Floridas, me një forcë katastrofike, duke sjellë me vete erëra të forta, shira dhe stuhi, më të...

Shqipëria jep 6 mln dollarë për 2 satelitë, nënshkruhet marrëveshja

Është nënshkruar këtë të enjte kontrata e Shërbimit Satelitor në fushën e mbrojtjes dhe sigurisë për monitorimin me teknologji të avancuar të territorit të...

KLSH zbulon skandalin: Vogëlushët nuk mbushin barkun me ushqim në shtëpinë e fëmijës

Një auditim nga Kontrolli i Lartë i Shtetit në shtëpinë e famijës “Zyber Hallulli” ka nxjerr përfundime skandaloze. KLSH thotë në raport se fëmijët...

Gafa e radhës e Biden, “flet” me kongresmenin qe vdiq një muaj më parë

Një tjetër video e presidentit ameërikan, Joe Biden është bërë virale në internet. Gjatë një fjalimi, Biden pyeti “Ku është Jack?”, referuar një kongresmeni republikan,...

Në Itali zbulojnë qokën e fundit të Rejës në Kombëtaren shqiptare?

Me shumë mundësi ndeshja ndaj Islandës ishte e fundit për Edy Rejan në krye të stolit të Kombëtares. Ndërsa të gjithë kishin pikëpyetje në lidhje...

Ndërron jetë artistja e merituar Ganimet Vendresha

Ganimet Vendresha, ish-balerina e Teatrit të Operas dhe Baletit, ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare. Vendresha ishte themeluese e shkollës së Koreografisë, ku ishte dhe...

Tri kandidaturat për postin e trajnerit të Kombëtares

Ndërsa pritet zyrtarizimi nga FSHF-ja për shkarkimin e trajnerit Edy Reja, në media kanë nisur të qarkullojnë emrat e zëvendësuesve të mundshëm të italianit. Emrat...

Megaoperacioni i shtrirë në 3 shtete, 38 të arrestuar, mes tyre 8 shqiptarë

Një operacion i madh antitrogë është zhvilluar në tre shtete, Itali, Belgjikë dhe Holandë, duke vënë në pranga 38 persona. Operacioni u zhvillua midis provincave...

Gjendet i pajetë në banesë reperi i Gangsta’s Paradise

Reperi amerikan Coolio, i njohur për hitin ikonik Gangsta’s Paradise, ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare. Menaxheri i tij Jarez Posey tha për mediat amerikane...

Latest news

- Advertisement -spot_img

/5pyetjet.al