-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Marsilda Basha

2058 POSTIME
0 KOMENTET

Kryeministri polak e paralajmëron Zelenskyn të mos e ofendojë më kurrë Poloninë

Në mospajtime e sipër lidhur me tregtinë për grurin, kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i ka shtuar kritikat ndaj presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, lidhur me...

Forca të shumta sigurie në autostradën Tiranë-Durrës, evakuohen banorët

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë mbrëmjen e sotme një fabrikë në autostradën Tiranë-Durrës. Ende është e paqartë se çfarë e ka shkaktuar...

Zjarr i madh në aksin Tiranë-Durrës, Ministria e Brendshme: Mos kaloni në autostradë

Një zjarr i madh ka përfshirë një fabrikë bojrash në autostradën Tiranë-Durrës në afërsi të Maminasit. Ministria e Brendshme bën thirrje të shmanget kalimi i...

Vendi nën pushtetin e flakëve, vatra zjarri edhe në Vlorë

Disa vatra zjarri janë aktivizuar edhe në fshatrat e Vlorës. Mësohet se flakët kanë prekur një pjesë të njësisë Vllahinë dhe Kotë. Zjarr aktiv është...

Zjarri jashtë kontrollit në Patos, reagon Balla

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar për situatën me zjarret që ka përfshirë pasditen e sotme disa zona të vendit. Balla thotë se zjarri...

Kukësi merr fitoren në Korçë, mjaftoi një super gol për të mbyllur ndeshjen

Kukësi mori fitoren e parë në këtë edicion të ri, duke mundur minimalisht në Korçë Skënderbeun. Skuadra e Stavri Nicës iu fal një goli...

Nesër zgjedhjet në Kukës, policia merr në mbrojtje qendrat zgjedhore

Ditën e nesërme do të mbahen zgjedhjet e dyta vendore në Bashkinë e Kukësit brenda këtij viti pas dorëheqjes së ish-kryetarit Safet Gjici pas...

Del shkresa e Gjinushit, ndryshime dhe shkarkime në institutet albanologjike

Pas VKM-së për mbylljen e Akademisë Albanologjike dhe shkrirjen e saj me Akademinë Shkencave, punonjësit shkencorë dhe drejtuesit e Instituteve Albanologjike kanë mbajtur një...

U dënua me 15 vjet burg, SPAK kërkon në Apel prishjen e vendimit për Vis Bardhin

SPAK ka apeluar vendimin për dënimin me 15 vjet burgim të bashkëpuntorit të Drejtësisë, Ervis Bardhi, i cili tregoi implikimin e Çapjave dhe 3...

Ndryshon historia! Dervishi nuk vdiq në aksident, u vra nga shoku i tij, autopsia: 10-ra goditje me kaçavidë

Mediat italiane kanë publikuar të tjera detaje në lidhje me vdekjen e 47-vjeçarit shqiptar Ilir Dervishi në shtetin fqinj. Sipas tyre, ishin goditjet me kaçavidë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

/5pyetjet.al