-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Marsilda Basha

2391 POSTIME
0 KOMENTET

Rusia dhe Bjellorusia nuk ftohen në Lojërat Olimpike të Parisit

Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas Bach, të mërkurën ftoi zyrtarisht 203 vende, por edhe jo Rusinë dhe Bjellorusinë, për të marrë pjesë në...

Gigi Hadid bën daljen e parë publike pas arrestimit për posedim droge

Gigi Hadid u pa për herë të parë që kur u arrestua në Ishujt Kajman dhe u akuzua për posedim të marihuanës dhe mjeteve...

Zjarret në Greqi, imazhet satelitore tregojnë dëmet e shkaktuara

Dhjetëra mijëra njerëz janë detyruar të lënë shtëpitë e tyre dhe të braktisin pushimet në ishujt grekë, duke përfshirë Rodosin dhe Korfuzin, ndërsa zjarret...

Mbi 40 të vdekur nga zjarret në Mesdhe

Më shumë se 40 persona kanë vdekur, shumica prej tyre në Algjeri për shkak të zjarreve në Mesdhe. Mijëra njerëz janë evakuuar. Greqia po përgatitet...

Zjarret në vend, Peleshi tregon panoramën: 5 vatra aktive, efektivët në terren

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka bërë një reagim në profilin e tij në Facebook në lidhje me situatën e zjarreve në Shqipëri, ku...

Zjarret në Greqi, në Rodos shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Ministri i Mbrojtjes Civile, Vasilis Papageorgiou ka marrë vendimin për të shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në ishullin e Rodosit, pas zjarreve masive që kanë...

Qeveria e Kosovës miraton pakon me sanksione ndaj Rusisë

Qeveria e Kosovës ka miratuar pakon e 11-të të sanksioneve të Bashkimit Evropian ndaj Rusisë dhe Bjellorusisë lidhur me luftën në Ukrainë, të propozuar...

I vrau vajzën në sy të fëmijës, nëna: “Burgim të përjetshëm për autorin. Po mësojmë si me Dan Hutrën”

Gjykata e Apelit ka dënuar me 28 vite burg Agron Tanushin, autorin e vrasjes së Jetmira Hasanit, kunatës e tij, 34-vjeç për shkak të...

Këshilli NATO-Ukrainë, takim inaugurues mes luftimeve të ashpra në Kharkiv

Këshilli i sapokrijuar NATO-Ukrainë do të diskutojë për sigurinë në Detin e Zi në takimin inaugurues më 26 korrik në Bruksel. Ky takim vjen...

Osmani rikthen fjalimin e mbajtur në Parlamentin Evropian në nder të Adem Demaçit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në pesë vjetorin e vdekjes së Adem Demaçi ka rikthyer fjalimin që ka mbajtur kohë më parë në Parlamentin...

Latest news

- Advertisement -spot_img

/5pyetjet.al