-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Marsilda Basha

2055 POSTIME
0 KOMENTET

Zjarri në Patos pranë nënstacionit, OSHEE: Stakohet energjia elektrike

Disa vatra zjarri vijojnë të përhapen masivisht në rrethinat e Fierit dhe njëra prej tyre shumë pranë nënstacionit të OSHEE. Vet OSHEE njofton se për...

“Reshje intensive”, fundjava me çadër me vete

Nesër priten reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarqet Shkodër dhe Lezhë, mesatare dhe të dobëta deri lokalisht mesatare në qarqet Kukës, Dibër, Durrës,...

Pendarovski: Diplomatët rusë spiunonin, dëbimi ishte i pashmangshëm

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka thënë të shtunën se vendimi i autoriteteve shtetërore për dëbimin e tre diplomatëve rusë, ka qenë i...

Ja “burgu” ku mbahej 22-vjeçarja nga burri, fqinjët: Vishej nga koka te këmbët, dilte 2 ose 3 herë gjatë viteve

Mediat greke kanë publikuar pamjet e shtëpisë ku mbahej e mbyllur 22-vjeçarja shqiptare Dafina Kurti, nga bashkëshorti i saj prej gati 2 vitesh. Në shtëpinë në...

Nisin Lojërat Aziatike në Kinë

Presidenti kinez, Xi Jinping i ka hapur të shtunën Lojërat Aziatike, të 19-at me radhë, në një ceremoni shumëngjyrëshe në Hangzhou. Lojërat do të zgjasin...

Disa vatra zjarri aktive në Fier, ndërhyrje nga ajri në disa zona

Një situatë problematike me zjarret është paraqitur sot në zonat përreth Fierit ku momentalisht numërohen disa vatra aktive. Në disa zona terreni i vështirë për...

Ndezën zjarre dhe dogjën sipërfaqe me ullinj, procedohen 2 persona në Himarë

Policia e Himarës ka identifikuar dy autorët e dy rasteve të zjarrvënieve në fshatrat Kallarat dhe Qeparo ndaj të cilëve ka nisur procedimi penal. Bëhet...

Dhunoi gruan se lindi vajzë, babai i të riut: Nusja mund të ketë lidhje, do të fusë djalin në burg

Aurel Kurtit është shqiptari me banim në Greqi i cili u arrestua pasi për dy vite me radhë ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes së tij. Lidhur...

Rriten shpresat për një përmirësim të marrëdhënieve Turqi-Izrael

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu u takuan në Nju Jork, ndërsa po marrin pjesë në punimet e Asamblesë së...

Zjarr në një servis makinash, digjen disa automjete

Një servis makinash është përfshirë nga zjarri ditën e sotme në fshatin Duhël të Suharekës në Kosovë. Si pasojë e zjarrit mësohet se janë djegur...

Latest news

- Advertisement -spot_img

/5pyetjet.al