-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Marsilda Basha

2387 POSTIME
0 KOMENTET

Policia e Kosovës: Kemi tërhequr njësitë speciale nga Banjska, vazhdojnë hetimet

Policia e Kosovës është ende duke kryer hetime në zonën malore të Banjskës, ku më 24 shtator janë sulmuar pjesëtarë të këtij institucioni. Si pasojë...

Kurti: Regjistrimi i popullsisë në Kosovë pritet të nis më 1 nëntor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka qenë i pranishëm në takimin me zyrtarët komunalë për Komunitete dhe Kthim.i. Në takim Kurti përmendi edhe bashkimin e...

BE shqyrton përdorimin e katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do të...

Ish-ambasadori serb në Uashington: Ne nuk mësojmë nga e kaluara jonë, i bëjmë keq vetes

Historiani dhe ish-ambasadori i ish-Jugosllavisë në Uashington, Milan St. Protiç mendon se pas ngjarjeve në Banjskë, disa njerëz kyç nga postet e larta duhej...

Pas Vuçiç, Osmani sonte në CNN

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sonte do të jetë e ftuar për intervistë në CNN përballë gazetares amerikane Christiane Amanpour. Në intervistë pritet të flitet...

Sindikata e Policisë së Kosovës dorëzon në Kuvend peticionin me 10 kërkesa

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione në Kosovë ka pranuar...

Turqia arreston dhjetëra persona pas sulmit në Ankara

Policia i ka ndaluar të paktën 67 persona të martën në Turqi, teksa e kryen një aksion për t’i shënjestruar personat e lidhur me...

Arrestohet shefi i policisë bashkiake në Konispol

Një 56-vjeçar me detyrë përgjegjës i policisë bashkiake në Konispol është arrestuar pasi duke shpërdoruar detyrën e tij shmangte kontrollet në biznesin e tij. Gjatë...

“Sherr” me Oltën? Rrëfehet Sara Hoxha

““Në kuadër të Dashurisë” është filmi që ka mbledhur shumë aktorë dhe personazhe të njohur. Pjesë e filmit në rol kryesor dimë që është Olta...

Kurti: Presim ndëshkimin e Serbisë në debatin e Parlamentin Evropian

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë, në cilësinë e pjesëmarrësit në tryezën e procesit të Berlinit, se pret që siguria për Kosovën e...

Latest news

- Advertisement -spot_img

/5pyetjet.al