-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Nevila

7574 POSTIME
0 KOMENTET

Arrestimi i Radojçiç, Prokuroria e Beogradit: Bleu armë nga Bosnja dhe i dërgoi në Kosovë

Pas njoftimit për arrestimin e tij organizatori i sulmit në veri të Kosovës, Milan Radojçiç është intervistuar sot për vepra si “shoqatë me qëllimin...

Albano Bogdo reagon për herë të parë pas ofendimeve ndaj Beatrix Ramosajt

Aktori Albano Bogdo ka reaguar për herë të parë në lidhje me deklaratën ‘fuese’ të bërë pak ditë më parë në drejtim të Beatrix...

BE-ja rrit përkushtimin për zgjerim në prag të samitit të Granadës

Bashkimi Evropian (BE) pritet ta rrisë përkushtimin për zgjerimin e bllokut gjatë samitit të kësaj jave në Granada të Spanjës, sipas një drafti të...

Sulmi në veri, Ish-komandanti i KFOR-it: Putin padyshim pjesë aktive i këtij konflikt

Tabloidi gjerman “Bild” i ka shkruar një artikull në lidhje me situatën në veri të Kosovës pas sulmit ku u vra efektivi, Afrim Bunjaku. Bild...

Pas arrestimit Radojçiç dërgohet në Prokurorinë e Lartë në Beograd

Organizatori i sulmit në veri të Kosovës, Milan Radojçiç pas arrestimit që u bë ditën e sotme mësohet se është dërguar në Pallatin e...

Tirana e pëson keq në “Selman Stërmasi”, Laçi fitore të thellë ndaj bardhebluve

Ka përfunduar ndeshja mes Tiranës dhe Laçit me rezultatin 3-0 për laçianët në stadiumin “Selman Stërmasi”. Tirana nuk arriti të gjente portën e kundërshtarit duke...

Tensionet në veri, Eurodeputetët kërkojnë rikthimin në dialog të Kosovës dhe Serbisë

Raportuesit për Kosovën e Serbinë në Parlamentin Europian, eurodeputetja gjermane, Viola von Cramon dhe eurodeputeti sllovak, Vladimir Belçik në një intervistë për "The Guardian"...

Mbi 90 agresorë sulmuan veriun, ku ndodhen dhe si u larguan serbët nga Manastiri i Banjskës?

Pak më shumë se një javë nga sulmi në veri kundër policisë së Kosovës janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja që nga publikimi...

Arrestimi i Radojçiç, Abdixhiku: T’i dorëzohet organeve të drejtësisë së Kosovës

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka reaguar në lidhje me arrestimin e organizatorit të sulmit në veri, Milan Radojçiç ku në një përgjigje për...

Shefi i Zyrës së BE-së vizitë në veri të Kosovës

Shefi i Zyrës së BE-së në Prishtinë, Thomas Szunyog për mes një postimi në llogarinë e tij në "X" ka njoftuar se vizituar sot...

Latest news

- Advertisement -spot_img

/5pyetjet.al