-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Nevila

7574 POSTIME
0 KOMENTET

Mourinho besnik Romës, injoron ofertën e Federatës portugeze

Jose Mourinho do t’i qëndrojë besnik skuadrës italiane AS Roma duke refuzuar të largohet si trajneri i Portugalisë. Trajneri portugez u kontaktua nga Federata e...

Dritë jeshile për zhdukjen e shqiptares në Greqi, dëshmia e re zhvendos kërkimet në Suedi

Një dëshmi e re në emisionin investigativ grek “Dritë në Tunel” ka ngjallur shpresat për gjetjen e Artemisa Vasilit, 19-vjeçares me origjinë shqiptare e...

Deschamps para finales: Ka edhe tifozë francezë që duan Messin ta shohin me Kupën e Botës

Argjentina dhe Franca do ta përballen për finalen e madhe të Kampionatit Botëror Katar 2022. Për dy kombëtaret është një finale shumë e rëndësishme, pasi...

Gjermania paralajmëroi qytetarët e saj të mos e vizitojnë Shkupin, shkak kërcënimet e bombave

Ministria e Jashtme e Gjermanisë paralajmëroi sot qytetarët gjermanë që të kenë kujdes të shtuar kur udhëtojnë drejt Maqedonisë së Veriut. Paralajmërim ky për shkak...

Ndërron jetë i riu shqiptar në Angli, polici përdori elektroshok për të neutralizuar situatën dhe i mori jetën

Një 29-vjeçar shqiptar, i identifikuar si Sali Byberi ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike në Essex të Britanisë pasi një efektiv policie e ka...

Arrestohet aktorja e famshme iraniane gjatë protestave të mbajtura në vend

Aktorja e famshme iraniane dhe aktivistja e zjarrtë për të drejtat e grave, Taraneh Alidusti u arrestua ditën e  sotme në Iran në mes...

Shpërthimi në Poloni, pakot me granatë që plagosën policinë ishin dhuratë nga Ukraina

Shefi i policisë polake, Jaroslaw Szymczyk tha sot se shpërthimi i së mërkurës së kaluar në zyrën e tij u shkaktua nga një granatë...

Berisha: Nafta në Kanada 93 lekë, 2.2 herë më lirë se në Shqipëri

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka ndarë përmes një postimi në Facebook një foto të një karburant  dhe shkuan se në Shqipëri 250-300...

Scholz: Dështimi ushtarak i Rusisë mund të shkaktojë përshkallëzim të luftës

Kancelari gjerman, Olaf Scholz ka deklaruar se Rusia pothuajse ka dështuar ushtarakisht në luftën e saj në Ukrainë dhe kjo sipas tij mund të...

Reagon Franca pas aplikimit të Kosovës për në BE: Mbështesim perspektivën evropiane të Prishtinës

Autoritetet franceze kanë reaguar pas dorëzimit të aplikimit të Kosovës për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian. Ministria e Jashtme e Francës në një deklaratë zyrtare...

Latest news

- Advertisement -spot_img

/5pyetjet.al